Lednicko-Valtický areál

V luzích a hájích celého Lednicko-valtického areálu najdete spoustu architektonických památek, jako jsou kolonády a umělé zříceniny. Jsou to příjemná místa pro piknik či romantické vycházky.

Region je protkán spoustou cyklostezek, a to na české i rakouské straně hranic. Přímo ze Sedlece vede cyklostezka podél rybníka Nesyt s novým asfaltovým povrchem, kterou lze využít i pro jízdu na inlajnech. Nesyt je i ptačí oblastí NATURA 2000, a tudíž i rájem pro ornitology.

Vláčkem, na kole či pěšky se snadno dostanete do vinařské Mekky – Valtic, kde se kromě zámeckých sklepů nachází krásný zámecký park a je tu možnost vycházek do okolních vinohradů…

Asi 10 kilometrů od nás je obec Lednice se zámkem, rozsáhlým anglickým parkem a minaretem (památka UNESCO). Mimo jiné zde najdete i lázně a spoustu dalších příležitostí pro sportovní a kulturní vyžití.

Příjemnou procházkou či projížďkou mezi vinohrady nebo po naučné stezce o železné oponě dojdete do Mikulova (cca 4 km), což je malebné městečko se zámkem, poutním kostelíkem na Svatém kopečku, židovskou synagogou a spoustou dalších památek. Mikulov sice leží za hranicí Lednicko-valtického areálu, ale jeho návštěva určitě stojí za to!